Opinnäytteiden arviointiryhmä (OAR)

 

OKTR:n ja OAR:n toiminnot on yhdistetty 1.8.2018 alkaen tutkinto-ohjelmatoimikunnaksi.

 

Tietojenkäsittelytieteiden opinnäytteiden arviointiryhmän (OAR) tehtävänä on Oulun yliopiston koulutuksen johtosäännön 16 §:n mukaisesti arvostella lisensiaatintutkimukset sekä pro gradu -tutkielmat. Arvostelussa se noudattaa opetuksen kehittämistyöryhmän päättämiä periaatteita.

Kokoonpano 1.11.2017 alkaen

Henrik Hedberg, puheenjohtaja
Jouni Markkula
Netta Iivari
Pasi Karppinen

Ari Vesanen
Opiskelijajäsen (Blanko nimeää vuosittain)
Heli Alatalo, sihteeri (ei äänivaltaa)

Seppo Pahnila, varajäsen
Arto Lanamäki, varajäsen
Piiastiina Tikka, varajäsen

Kokousaikataulu kevät 2018

Diploma Application
Deadline
(Faculty)

Deadline
for Theses

Deadline
for Evaluations

Meeting Date

Master's Thesis
Seminar
Presentation

Diploma Available
(Faculty)

Mon, Dec 18, 2017 Fri, Jan 5, 2017
by 1200h
Mon, Jan 8, 2018
by 1200h
Tue, Jan 9, 2018 Fri, Jan 12, 2018 Thu, Jan 25, 2018
Mon, Jan 15, 2018 Fri, Feb 2, 2018
by 1200h
Mon, Feb 5, 2018
by 1200h
Tue, Feb 6, 2018 Fri, Feb 9, 2018 Thu, Feb 22, 2018
Mon, Feb 12, 2018 Mon, Feb 26, 2018
by 1200h
Tue, Feb 27, 2018
by 1200h
Thu, Mar 1, 2018 Fri, Mar 2, 2018 Thu, Mar 22, 2018
Mon, Mar 12, 2018 Wed, Mar 28, 2018
by 1200h
Thu, Mar 29, 2018
by 1200h
Tue, Apr 3, 2018 Fri, Arp 6, 2018 Thu, Apr 19, 2018
Mon, Apr 16, 2018 Fri, May 4, 2018
by 1200h
Mon, May 7, 2018
by 1200h
Tue, May 8, 2018 Fri, May 11, 2018 Thu, May 24, 2018
Mon, May 14, 2018 Mon, May 28, 2018
by 1200h
Tue, May 29, 2018
by 1200h
Thu, May 31, 2018 Fri, Jun 1 or 8, 2018 Mon, Jun 18, 2018

 

Viimeksi päivitetty: 20.8.2018