Promootiotoimikunta 2021

Promootiotoimikunta 

 

Puheenjohtaja   
Professori Harri Oinas-Kukkonen

Juhlamenojen ohjaaja
Professori Jouko Miettunen

Yliairut
Johtaja Johanna Bluemink

Sihteeri
Projektipäällikkö Niina Timosaari

 

Promoottorit

 

HuTK

Professori Paula Rossi

 

KTK

Professori Mirka Hintsanen

 

LuTK

Professori Anssi Paasi

 

LTK

Professori Tatu Juvonen

 

OyKKK

Professori Juha-Pekka Kallunki

 

TTK

Professori Jouni Pursiainen

 

TST

Akatemiaprofessori Matti Latva-aho

 

BMTK

Professori Lloyd Ruddock

 

Promovendien edustajat

HuTK

Elina Niemitalo-Haapola, elina.niemitalo-haapola(at)oulu.fi
 

KTK

Jaana Juutinen, jaana.juutinen(at)oulu.fi


LuTK

Lauri Hautala, lauri.hautala(at)oulu.fi

 

LTK

Kristina Mikkonen, kristina.mikkonen(at)oulu.fi

 

OyKKK

Sanna Huikari, sanna.huikari(at)oulu.fi

 

TTK

Ville-Valtteri Visuri, ville-valtteri.visuri(at)oulu.fi

 

TST

Elina Annanperä, elina.annanpera(at)oulu.fi

 

BMTK

Renata Prunskaite-Hyyryläinen, renata.prunskaite(at)oulu.fi


 

Viimeksi päivitetty: 18.6.2020