Henkilöstöasioiden lähipalvelupisteet

Postiosoite: Oulun yliopisto, henkilöstöpalvelut, PL 8000, 90014 Oulun yliopisto

Sisäinen osoite: 8HENKI

S-posti: HR (at) oulu.fi

Ihmistieteiden lähipalvelutiimi
Palveltavat yksiköt: Humanistinen tiedekunta, kasvatustieteiden tiedekunta, Oulun yliopiston kauppakorkeakoulu, Innovaatio- ja yrittäjyyspalvelut (sis. myös Tellus)
Sijainti: entisen Student Centerin 2. krs, kulkuopaste: Kemiankäytävä, F2-ovi, 2.kerros
Sisäinen postiosoite Henki/Student2
Henkilöstöpäällikkö Kimmo Spets, kimmo.spets(at)oulu.fi, puh. 0294 483819 huone KM203
Henkilöstösihteeri Mervi Meriläinen, puh. 0294 483662, mervi.merilainen(at)oulu.fi huone HR444 päärakennuksessa
Henkilöstösihteeri Arja Pajari, puh. 0294 484153, arja.pajari(at)oulu.fi huone KM204

Kontinkankaan lähipalvelutiimi
Palveltavat yksiköt: Lääketieteellinen tiedekunta, biokemian ja molekyylilääketieteen tiedekunta, Biocenter, Sodankylän Geofysiikan observatorio, Infrayksiköt (Oulanka, Biodiversiteettiyksikkö, Koe-eläinkeskus, Mikroskopian ja nanoteknologian keskus MNT)
Sijainti ja postiosoite: Oulun yliopisto, Kontinkankaan palvelupiste/henkilöstöasiat, PL 5000, 90014 Oulun yliopisto
Sisäinen postiosoite 5 LTK HENKI
Henkilöstöpäällikkö Tiina Hurskainen, tiina.hurskainen(at)oulu.fi, puh. 0294 485100 huone 126B
Henkilöstösihteeri Tarja Isoaho, puh. 0294 485128, tarja.isoaho(at)oulu.fi huone 121B
Henkilöstösihteeri Jenna Lehtinen, puh. 0294 484045, jenna.lehtinen@oulu.fi huone 121B

Tekniikan ja luonnontieteen lähipalvelutiimi
Palveltavat yksiköt: luonnontieteellinen tiedekunta, teknillinen tiedekunta, arkkitehtuurin tiedekunta, kaivannaisalan tiedekunta (OMS), Kerttu Saalasti instituutti
Sijainti: entisen Student Centerin 2. krs, kulkuopaste: Kemiankäytävä, F2-ovi, 2.kerros
Sisäinen postiosoite Henki/Student2
Henkilöstöpäällikkö Tiina Pääkkönen, tiina.paakkonen at)oulu.fi, puh. 0294 481051
Henkilöstösihteeri Marjo Vepsäläinen, puh. 0294 482010, marjo.vepsalainen(at)oulu.fi huone KE228

Henkilöstösihteeri Charlotta Rahikainen p. 0294 484142 charlotta.rahikainen(at)oulu.fi huone KE228

TSTK:n lähipalvelutiimi
Palveltavat yksiköt: Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta, Infotech, Kajaanin yliopistokeskus
Sijainti: Tietotalo
Sisäinen postiosoite Henki/Tietotalo
Henkilöstöpäällikkö Laila Kuhalampi, puh. 0294 482 005, laila.kuhalampi(at)oulu.fi huone TS330
Osastosihteeri Anneli Heikkinen, puh. 0294 484801, anneli.heikkinen(at)oulu.fi huone TS308
Henkilöstösihteeri Anu Niskanen, puh. 0294 482011, anu.niskanen(at)oulu.fi huone TS308

Henkilöstöpalvelujen yhteiset palvelut
Palveltavat yksiköt: Talous-, henkilöstö-, viestintä-, koulutus-, tietohallinto-, tila- ja turv.palvelut, johto- ja palvelut, Thule, kirjasto, UNIogs, Täydentävien opintojen keskus (TOPIK), tutkimuksen tukipalvelut, Eudaimonia, Strategian ja tiedepolitiikan yksikkö
Sijainti: Päärakennuksen 4. krs
Sisäinen postiosoite: 8Henki/Päärakennus
Henkilöstöasiantuntija Markku Mäkivuoti, markku.makivuoti(at)oulu.fi, puh. 0294 483223 huone HR448
Henkilöstösihteeri Pirkko Lehtola alla mainittujen yksiköiden henkilöstöasioiden lisäksi eläkeasiat, ammatillinen kuntoutus sekä ryhmähenkivakuutus puh. 0294 484158, pirkko.lehtola(at)oulu.fi huone HR447A
Henkilöstösihteeri Jenni Helppi, puh. 0294 484144, jenni.helppi(at)oulu.fi huone HR442

Viimeksi päivitetty: 15.4.2019