Hakulomake

Kieliopinnot kesäyliopistossa tiedekunnan tal. tuella

Humanistisen tiedekunnan koulutustoimikunta on varannut määrärahan opiskelijoiden  kieli-  ja viestintäopintojen maksusitoumuksiin.

 

Opiskelija voi suorittaa kieli- ja viestintäopintoja  

  1. Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistossa Oulussa syksyn 2013 aikana
  2. Oulun yliopiston avoimessa yliopistossa Oulussa syksyn 2013 aikana.

Huomaa, että osa kursseista jatkuu vielä kevään puolella. Voit hakea maksusitoumusta myös näihin kursseihin.

 

Opinnot ovat opiskelijalle maksuttomia, jos hän saa opintoihin tiedekunnan maksusitoumuksen.

 

Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopiston tarjonta on julkaisut verkkosivulla

http://www.pohjois-pohjanmaankesayliopisto.fi/fi/avoinyo_opinnot_lv_2013-2014/?kategoria=kielikurssit-_language_courses&alue=Oulu&jarjestys=aakkos

Maksusitoumuksen voi saada vain syksyllä 2013 alkaviin  Oulun yliopiston (koulutuksen nimen perässä OY) toteuttamiin kielten yksittäisiin opintojaksoihin, ei opintokokonaisuuksiin.

 

Oulun yliopiston avoimen yliopiston tarjonta on julkaistu verkkosivulla

http://www.avoinyliopisto.fi/urlhaku.aspx?queryid=85fd5fea-7aef-43d2-b456-e8419e7aee06

Maksusitoumuksen voi saada vain syksyllä 2013 alkaviin viestinnän noutopöydän opintojaksoihin.

 

 

Jos haluat saada maksusitoumuksen, lähetä minulle tieto siitä

  • mitä haluat opiskella,
  • missä (kesäyliopisto vai avoin yliopisto) ja
  • mikä on kurssin hinta.

 

Ilmoita toiveesi mahdollisimman tarkasti  (jakson koodi ja nimi).

 

Esimerkiksi:

 

avoin yliopisto, verkkokirjoittaminen (3 op) - ay900050Y-25, 30 euroa

 

Tiedekunnan ”piikki” ei ole ehtymätön. Hae maksusitoumusta vain niihin opintoihin, jotka arvioit voivasi suorittaa muiden opintojen ohessa.

Näin jaettavaa riittää useammalle. Käyttämätön opinto-oikeus voi vaikeuttaa maksusitoumuksen saamista myöhemmin. Muista siis perua saamasi maksusitoumus, jos et aio käyttää sitä.

 

Samalla kun saat minulta ilmoituksen maksusitoumuksen myöntämisestä, saat myös tarkemmat ilmoittautumisohjeet.

 

Huomaa, että maksusitoumuksia annetaan siinä järjestyksessä kuin pyyntöjä tulee ja niin kauan kuin rahat riittävät.

terveisin

Kari Kaskela

Facebook icon
Twitter icon
LinkedIn icon
Share on Google+