Campus as a Stage: Kulttuurilounaat - Päivän erikoisannos: Teekkarikuoro TeeKu (L, V, G, M)

Kulttuurilounaiden ideana on tuoda kulttuurikokemuksia yllättäviin ja odottamattomiin tilanteisiin, kuten lounasravintolan ruuhka-aikaan. Useat Oulun yliopiston ylioppilaskunnan alaiset harrastejärjestöt osallistuvat rikastamaan kampuksiemme arkipäiväisiä ruokailuhetkiä niin musiikilla kuin teatterillakin. Kurkkaa tarkemmat tapahtuma-ajat, milloin ja missä ravintolassa kulttuurilounas tapahtuu ja suuntaa lounaalle siihen suuntaan!

Tapahtuman tiedot

Aika

Ke 18.03.2026 11:30 - 12:00

Paikka

Linnanmaan kampus, ravintola tarkentuu

Sijainti

Linnanmaa

Lisää tapahtuma kalenteriin

Tämän kerran Campus as a Stage -kulttuurilounaalla TeeKu pyrkii harmonisoimaan raakaa melusaastetta lounasruokailijoiden iloksi. Mahtipontiset biisit ja ponteva asenne tieteellisesti todistetusti (lähde puuttuu) säikäyttävät ruoansulatuskanavan ja tehostavat sulatusta. Luvassa 30 minuutin kattaus TeeKun kovimpia bängereitä viime vuosilta.

Tätä virkistystä ruoansulatukseensa voi tulla nauttimaan Linnanmaan kampuksella myöhemmin vahvistettavassa lounasravintolassa.

Oulun yliopisto järjestää vuonna 2026 koko vuoden mittaisen Campus as a Stage -tapahtumakokonaisuuden, jonka tarkoituksena on esitellä yliopistoyhteisömme laaja-alaista kulttuuriosaamista sekä tuoda kulttuuria niin kampuksiemme arkeen kuin laajemmankin yleisön eteen. Kokonaisuuteen kuuluvat kulttuurilounaat, kulttuuriluennot, After Work -tilaisuudet, erilaiset näyttelyt ja yhteisötaideteokset sekä taidekierrokset yliopiston taidekokoelmissa.

Viimeksi päivitetty: 27.6.2025