Oppimisen ja hyvinvoinnin walk-in - Kysy uraohjauspalveluista

Tarvitsetko tukea opiskeluun, jaksamiseen tai urasuunnitteluun? Nopeasti ja ilman ajanvarausta? Tule kysymään ja juttelemaan Oppimisen ja hyvinvoinnin walk-in -vuoroille yliopiston asiantuntijoiden kanssa.

Tapahtuman tiedot

Aika

Ke 25.11.2026 11:00 - 13:00

Paikka

YT101, Linnanmaa campus

Sijainti

Linnanmaa

Lisää tapahtuma kalenteriin

Mikä on Oppimisen ja hyvinvoinnin walk-in?

Joka viikko pääset tutustumaan eri yliopistopalveluun tai teemaan, joka tukee opiskelua ja hyvinvointia. Paikalla on vaihtuvasti asiantuntijoita Oppimisen tuen ja hyvinvoinnin keskuksesta, kuten opintopsykologeja, ohjauksen asiantuntijoita, liikuntasuunnittelijoita ja uraohjaajia (päivämäärästä riippuen).

Tällä viikolla voit tulla keskustelemaan uraohjaajien kanssa opiskelijoille tarjolla olevista urapalveluista sekä urasuunnittelusta yleisemmin. Voit piipahtaa paikalle ilman ajanvarausta klo 11.00–13.00 Linnanmaan kampuksen tilaan YT101.

Miksi kannattaa tulla?

  • Ei ajanvarausta. Voit tulla silloin, kun sinulle sopii.
  • Nopea ja luottamuksellinen keskustelu (huomaathan, että tilassa voi olla myös muita opiskelijoita).
  • Käytännön vinkkejä ja neuvoja, joita voit hyödyntää heti.
  • Helppo ensimmäinen askel, jos sinulla on kysymyksiä tai huolia hyvinvointiin, liikuntaan tai palautumiseen liittyen.

Lue lisää Oppimisen ja hyvinvoinnin walk-in -tilaisuuksista.

Luotu 26.8.2026 | Muokattu 26.8.2026