Opiskelijoiden vapaassa käytössä olevat tilat keskitetty ATK-kadulle

Oulun yliopiston opiskelijat voivat opiskella kampuksilla itsenäisesti, kunhan noudattavat etäisyys - ja hygieniaohjeistuksia. Itsenäiseen opiskeluun tarkoitetut tilat Linnanmaan kampuksella on 31.5.2021 saakka keskitetty ATK-kadulle, joka sijaitsee lähellä R-sisäänkäyntiä. Keskittämällä tiloja voidaan huolehtia riittävästä siivouksesta ja siten turvallisuudesta koronaepidemian aikana.

Itsenäiseen opiskeluun tarkoitetut tilat:

YY1152-2
YY1152-3
YY1152-4
YY1152-5
LO101
LO108
LO125
LO126
LO129

Lisäksi seuraavia opetuskäytössä olevia ATK-kadun tiloja voi käyttää silloin, kun tiloissa ei ole opetusta:

LO102
LO104
LO105
LO107
LO124
LO128
LO130
LO131

Katso myös kirjaston ja Telluksen palvelut ja aukioloajat koronaepidemian aikana. Tiedekunnat ilmoittavat opiskelijoiden käytössä olevista tiloista omissa kanavissaan.

Opiskellessasi kampuksilla muistathan noudattaa yli kahden metrin turvaväliä ja kokoontumisrajoituksia sekä huolehtia käsi- ja yskimishygieniasta. Yliopisto suosittelee kasvomaskin käyttöä kaikissa yliopiston tiloissa ja Koronavilkku-sovelluksen asentamista. Kampuksille ei saa tulla oireisena tai jos epäilee altistuneensa koronavirukselle.

Kampusten ulko-ovet ovat avoinna arkipäivisin virastoaikana klo 8.00-15.45. Muina aikoina kulku kampuksille tapahtuu henkilökohtaisella 24/7-kulkukortilla.

 

Viimeksi päivitetty: 25.3.2021