Pepissä on käyttökatko 2.-8.10.

Pepissä on versiopäivityksestä johtuva käyttökatko torstaista 2.10. klo 8 alkaen. Käyttökatkon aikana kaikki Pepin työpöydät ja opinto-opas ovat pois käytöstä eikä kirjautuminen järjestelmään onnistu. Peppi on käytössä jälleen keskiviikkona 8.10. klo 9 alkaen.

Käyttökatkon aikana et voi ilmoittautua toteutuksille, saada suoritusmerkintöjä tai valmistua. Tuudossa voit tarkastella lukujärjestystä, opintotietoja ja opiskelijakorttia, mutta et voi ilmoittautua toteutuksille. Tuudossa olevat tiedot eivät päivity katkon aikana.

Lyhyet katkot myös suunnitellun käyttökatkon jälkeen ovat mahdollisia. Näistä katkoista tiedotetaan yliopiston verkkosivujen Pepin kirjautumissivulla, johon käyttäjä ohjataan katkon aikaisen kirjautumisyrityksen jälkeen.

Viimeksi päivitetty: 10.9.2025